top of page

Till er som har Telia e-postadress och behöver fundera på annat e-postalternativ

  • mark
  • 20 aug. 2025
  • 1 min läsning

Det finns flera e-postalternativ att välja bland och därefter det kan vara knepigt att föra över Telia-mailboxen till ett nytt e-postalternativ.

  • Hör av er till styrelsen om Du/ni behöver stöttning i att välja alternativ e-post. Det finns flera att välja bland och vi har en sammanställning över de vanligaste och vad de specifikt innebär.

  • När ni har bestämt er för något alternativ så är ju nästa steg att föra över hela Telia-mailboxen till den nya. Om ni behöver hjälp med detta ska vi försöka bistå er med en lathund som steg för steg beskriver hur man går tillväga för just den specifika e-post ni valt. Hör av er till fiber@red-kon.se så ska vi försöka hjälpa er så gott vi kan. Märk mailet ”e-post” i ämnesraden/rubriken.


/Vänligen styrelsen Varaslättens Bredband

 
 

Senaste inlägg

Visa alla
Nya inloggningsuppgifter för dig

Sappa genomför en större uppdatering av vår Sappa Play-app och mjukvaran i TV-Hubben. Såhär kommer ditt tittande påverkas:  Sappa TV-Hub kommer automatiskt genomföra en uppdatering på natten till den

 
 
All förändring av tjänster i bredband...

...ska alltid ske via Varaslättens bredband! Det är föreningen som har avtal med Sappa - ej enskild medlem. Så om ni vill ändra något i era tjänster (ex. ej ha tv) i fortsättningen så hör av er direkt

 
 

© 2025 Varaslättens bredband ek. förening

logo1b - vit text.png
  • Facebook
bottom of page